do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Deropeltis pauloni ( 10-12 szt) - karaczany ozdobne

Deropeltis pauloni.png
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Deropeltis pauloni -karaczany ozdobne

 

Długość życia

Dość długo żyjący karaczan, zazwyczaj imago nie przekraczają 12 miesięcy, rozwój larwalny trwa około 8 miesięcy.

Występowanie

Południowo-Zachodnia Afryka – Angola, Botswana, Kongo, Namibia i Zambia.

Biotop

Tereny zaroślowe, umiarkowanie wilgotne, ukrywając się w warstwach opadłych liści, pod kamieniami, pod korą powalonych drzew, często bardzo licznie.

Aktywność

Głównie nocna, często jednak jest widoczny w ciągu dnia, szczególnie gdy populacja w zbiorniku jest liczna, nie brakuje kryjówek, a pokarm stale jest dostępny.

Terrarium

Ponieważ nie jest to gatunek karmowy, zasadniczo na grupę hodowlaną wystarczy pojemnik o wymiarach 30x30x20cm, najlepiej otwierany od góry. Dobrą wentylację zapewnią zabezpieczone bardzo drobną siatką metalową otwory w bocznych ściankach, kilka centymetrów nad warstwą podłoża oraz w górnej części pojemnika, najlepiej w pokrywie. Dobrze rozwiązany problem wentylacji jest kluczem do sukcesu w hodowli tych i pozostałych gatunków karaczanów, wraz z unikaniem pozostawiania resztek pokarmowych zapobiega rozwojowi grzybów i roztoczy. Możliwe jest również zastosowanie płytszego pojemnika hodowlanego, dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy by siatka wentylacyjna była umieszczona jedynie w pokrywie. Warto wysmarować wewnętrzne krawędzie pojemnika około 5cm od góry wazeliną, dzięki temu unikamy prób wydostania się z pojemnika larw i imago – wazelina uniemożliwia bowiem owadom wspinanie się.

Wyposażamy pojemnik hodowlany w kilkucentymetrową warstwę podłoża torfowego przykrytego taką samą warstwą suchych liści, kawałków suchej kory dębowej, korzeni czy innych elementów maksymalnie zwiększających powierzchnię bytową owadów. Kryjówki mają również duży wpływ na samopoczucie owadów, które w przypadku ich braku zaprzestają rozmnażania, co związane jest ze stresem.

Temperatura

26-30°C. Najlepiej ogrzewać matą grzewczą lub kablem grzewczym

Wilgotność

Około 60-70%

Żywienie

Podstawą powinny być suche liście dębu i buka, sporadycznie podajemy twarde warzywa i owoce, bez cytrusów. Nie zjedzone resztki usunąć nie później niż następnego dnia po podaniu. Czasem podajemy suchy pokarm dla psów czy kotów, płatki czy granulaty dla ryb akwariowych, płatki owsiane. Można podawać również pokarm dostępny w naszym sklepie

 

WAŻNE!

1) wysyłka pająków, modliszek, ślimaków, karaczanów i świerszczy od poniedziałku do środy np. Jeśli zamówiłeś akcesoria i pająka w czwartek, to możliwe, że akcesoria wyjdą w piątek, a pająk po weekendzie.

2) kupując akcesoria i pająka za wysyłkę płacisz tylko 1x.

3) wysyłka pająków osobną przesyłką niż akcesoria (za wysyłkę płacisz tylko 1x).

4) zastrzegamy sobie prawo wstrzymać wysyłkę pająków, jeśli warunki atmosferyczne na nią nie pozwalają do czasu bezpiecznej wysyłki.

5) w okresie zimowym przesyłka z heatpackiem

6) dajemy gwarancję że pająk dotrze żywy, jeśli tak nie będzie wyślemy raz jeszcze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl