do kasy suma: 0,00 zł

Exo-Terra Solar Glo - Żarówka UVB 3w1 160 W

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 149,99 zł 149.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Światło, ciepło i promieniowanie UV w jednej żarówce

Profesjonalna żarówka, imitująca promieniowanie słoneczne. Wysokiej jakości lampa żarowo-rtęciowa nie wymagająca statecznika. Jest najczęściej wybierana przez profesjonalnych hodowców, ponieważ zapewnia zrównoważone poziomy promieniowania ultrafioletowego (w tym UVA i UVB), podczerwonego (ciepła) i światła widzialnego w jednej, łatwej w montażu żarówce. Solar Glo zapewnia właściwości naturalnego światła słonecznego, które jest jednym z najważniejszych aspektów zachowania zdrowia gadów. Jest to żarówka o pełnym spektrum światła ze starannie dobranymi wartościami szczytowymi, aby zapewnić apetyt, aktywność, żywe kolory oraz optymalne wchłanianie wapnia poprzez produkcję witaminy D3.

Najważniejsze cechy żarówki Solar Glo:

 • optymalne poziomy promieniowania UVB, UVA, podczerwonego oraz światła widzialnego w jednej żarówce!
 • zapewnia korzyści naturalnego światła słonecznego
 • pomaga zapobiegać metabolicznym chorobom kości (MBD)
 • zwiększona odległość penetracji UVB (+30 cm)
 • zaopatrzona w gwint E27 (duży gwint) - 27 mm
 • nie wymaga statecznika
 • kąt wiązki światła/ciepła - 40°
 • wskaźnik oddawania barw - 70 CRI
 • sprawność cieplna - 85%
 • dołączona instrukcja - możesz ją też pobrać na swój komputer poniżej! 

Przybliżone wartości żarówki w temperaturze 20°C:

 • Temperatura barwna - 4500 K
 • Strumień świetlny - 1870 Lm
 • Sprawność optyczna - 11,7 Lm/W

Uwagi:

Promieniowanie produkowane przez lampę żarowo-rtęciową jest bardzo niebezpieczne - dłuższa ekspozycja może powodować poważne oparzenia skóry oraz utratę wzroku! Jedyne zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem promieniowania stanowi bańka z wysokiej jakości szkła. Dlatego przed podłączeniem lampy upewnij się, że bańka nie jest uszkodzona. Jeśli szklana bańka pęknie w trakcie użytkowania, należy natychmiast odłączyć zasilanie i usunąć lampę ze zbiornika po ostygnięciu.

Do użytku wyłącznie z wysokiej jakości oprawkami ceramicznymi oraz dobrze wentylowanymi kloszami, dostosowanymi do mocy lampy. Plastikowe elementy instalacji mogą doprowadzić do powstania pożaru! Dla bezpieczeństwa należy stosować instalację z bezpiecznikiem.

Lampa Solar Glo 160 W jest zaprojektowana do użytku w bardzo dużych zbiornikach, wolierach lub innych o minimalnej wysokości 120 cm (150 cm jeśli lampa jest zamontowana wewnątrz). Zapewnij swojemu pupilowi przynajmniej 30 cm przestrzeni między nim a lampą.

Lampa Solar Glo musi być zamontowana w pionie! Montaż pod kątem może spowodować uszkodzenie lampy.

Instalacja Solar Glo

Lampa nie może być podłączona do urządzeń typu termostat lub ściemniacz.

Lampa jest bardzo wrażliwa na wysokie temperatury i wibracje. Upewnij się, że jest montowana w odpowiednio wentylowanym miejscu, gdzie nie jest narażona na kontakt ze zwierzęciem lub przypadkowe potrącenie.

Po podłączeniu lampa potrzebuje ok. 5 minut na rozgrzanie się.

Lampa posiada funkcję zwaną "resetem termalnym". Funkcja zabezpiecza lampę przed przegrzaniem - wyłącza lampę do całkowitego ochłodzenia (zwykle ok. 15 minut). Dlatego bardzo ważne jest użytkowanie lampy w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Lampa jest również wrażliwa na wahania napięcia. Niewielkie zmiany napięcia mogą wywoływać uruchamianie wspomnianej wyżej funkcji resetowania. Zbyt niskie napięcie może uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie lampy. Natomiast zbyt wysokie napięcie może znacząco skracać żywotność lampy - napięcie podwyższone o 10% może skrócić żywotność lampy o 50%! Upewnij się, że instalacja elektryczna, której chcesz używać jest przystosowana do lampy Solar Glo

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl