Promocje
Podłoże kokosowe CHIPS kokosowy 200 litrów
Podłoże kokosowe CHIPS kokosowy 200 litrów
299,99 zł 199,00 zł
szt.
BioCoco Husk Giant chips kokosowy 200l
BioCoco Husk Giant chips kokosowy 200l
299,99 zł 199,99 zł
szt.
BioCoco Peat Giant torf kokosowy 200l
BioCoco Peat Giant torf kokosowy 200l
249,99 zł 199,99 zł
szt.
Chipsi Ultra Granulat z drzew iglastych 10 L/4,6 kg
Chipsi Ultra Granulat z drzew iglastych 10 L/4,6 kg
45,00 zł 35,00 zł
szt.
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Opcje przeglądania

Owady karmowe

Dieta to jeden z najważniejszych czynników, jaki należy wziąć pod uwagę podczas hodowli zwierzęcia w terrarium. Jednym ze składników dobrze zbilansowanej diety wielu gatunków są owady karmowe.

Dla gadów, owady karmowe są źródłem cennego białka i substancji odżywczych, które pozwalają im rozwijać się zdrowo. Ponadto, jako źródło wapnia, karmówka odpowiada za mocny układ kostny Twojego podopiecznego

Jakie owady karmowe kupić?

Owadożerne zwierzęta z przyjemnością posilają się owadami karmowymi. Dobór diety jest silnie uzależniony od gatunku i wielkości Twojego podopiecznego.

Mniejsze gady usatysfakcjonuje nieduży karaczan, szarańcze bądź świerszcze; większe zwierzęta z chęcią sięgną po larwy mącznika, dorodne okazy karaczanów czy drewnojadów.

Karmówka - jak przechowywać?

Owady karmowe należy kupować na bieżąco i przechowywać go w odpowiednich warunkach. Zapewniając Twojemu zwierzęciu dostęp do świeżego pożywienia sprawiasz, że może się ono zdrowo rozwijać. W Bioterr znajdziesz szeroki wybór zarówno dla dużych, jak i małych owadożernych pupili. Sprawdź naszą ofertę!

Owady karmowe

Wiele gatunków zwierząt hodowanych w terrariach wymaga w swojej diecie pokarmu żywego. Dla gadów, płazów i pajęczaków najlepszym wyborem będą owady karmowe. Mogą być one ciekawym dodatkiem do jadłospisu mieszkańca naszego terrarium lub stanowić jego podstawowy składnik.

Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych owadów karmowych zalicza się świerszcze. Są one ważnym źródłem cennego białka, tłuszczy oraz substancji mineralnych, w tym wapnia i potasu – składników niezbędnych dla prawidłowego rozwoju zwierząt terrariowych. Oferujemy świerszcze bananowe (Gryllodes sigillatus) oraz świerszcze kubańskie (Gryllus assimilis) – są one najmniej skoczne spośród przedstawicieli swojego gatunku, dlatego też doskonałe np. dla ptaszników. W sprzedaży mamy także pełnowartościowy pokarm dla świerszczy, mączników i karaczanów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl