Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Opcje przeglądania

Owady karmowe

Dieta to jeden z najważniejszych czynników, jaki należy wziąć pod uwagę podczas hodowli zwierzęcia w terrarium. Jednym ze składników dobrze zbilansowanej diety wielu gatunków są owady karmowe.

Dla gadów, owady karmowe są źródłem cennego białka i substancji odżywczych, które pozwalają im rozwijać się zdrowo. Ponadto, jako źródło wapnia, karmówka odpowiada za mocny układ kostny Twojego podopiecznego

Jakie owady karmowe kupić?

Owadożerne zwierzęta z przyjemnością posilają się owadami karmowymi. Dobór diety jest silnie uzależniony od gatunku i wielkości Twojego podopiecznego.

Mniejsze gady usatysfakcjonuje nieduży karaczan, szarańcze bądź świerszcze; większe zwierzęta z chęcią sięgną po larwy mącznika, dorodne okazy karaczanów czy drewnojadów.

Karmówka - jak przechowywać?

Owady karmowe należy kupować na bieżąco i przechowywać go w odpowiednich warunkach. Zapewniając Twojemu zwierzęciu dostęp do świeżego pożywienia sprawiasz, że może się ono zdrowo rozwijać. W Bioterr znajdziesz szeroki wybór zarówno dla dużych, jak i małych owadożernych pupili. Sprawdź naszą ofertę!

Owady karmowe

Wiele gatunków zwierząt hodowanych w terrariach wymaga w swojej diecie pokarmu żywego. Dla gadów, płazów i pajęczaków najlepszym wyborem będą owady karmowe. Mogą być one ciekawym dodatkiem do jadłospisu mieszkańca naszego terrarium lub stanowić jego podstawowy składnik.

Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych owadów karmowych zalicza się świerszcze. Są one ważnym źródłem cennego białka, tłuszczy oraz substancji mineralnych, w tym wapnia i potasu – składników niezbędnych dla prawidłowego rozwoju zwierząt terrariowych. Oferujemy świerszcze bananowe (Gryllodes sigillatus) oraz świerszcze kubańskie (Gryllus assimilis) – są one najmniej skoczne spośród przedstawicieli swojego gatunku, dlatego też doskonałe np. dla ptaszników. W sprzedaży mamy także pełnowartościowy pokarm dla świerszczy, mączników i karaczanów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl