Inni klienci kupili również
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Terrarium tropikalne - klimat jak w dżungli !

Terrarium tropikalne - klimat jak w dżungli !

Terrarium tropikalne - klimat jak w dżungli !

Terraria wilgotne charakteryzują się dużym poziomem wilgotności powietrza i wysokimi temperaturami. Kupując terrarium tropikalne, warto zdecydować się na model szklany lub wariant mieszany - szkło z segmentami z tworzywa sztucznego.

 

Jakie podłoże do terrarium tropikalnego?

Terrarium tropikalne wymaga specjalnie dobranego podłoża. Najczęściej używa się różnych typów podłoża kokosowego. Jako podłoża do terrarium tropikalnego, możemy również użyć keramzytu.

Keramzyt jest kruszywem ceramicznym powstałym w wyniku intensywnego ogrzewania naturalnego surowca. Cechuje się bardzo niskim poziomem nasiąkliwości. Dzięki temu, keramzyt zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody, a co za tym idzie - procesowi gnicia.

Spotykamy się również z użyciem agrowłókniny, będącej doskonałym pokryciem podłoża sypkiego. Agrowłóknina chroni roślinność przed uszkodzeniami mechanicznymi, pozwalając na optymalny poziom nasiąkliwości i optymalny rozrost roślinności w biosferze.

Innym, ciekawym podłożem pokrywającym sypkie podłoże jest mech torfowiec. Używa się go szczególnie często w roli substratu do składania i inkubacji jaj niektórych gatunków zwierząt.

 

Jakie rośliny do terrarium tropikalnego dobrać?

Terrarium tropikalne stanowi idealne środowisko dla poszczególnych gatunków roślin. Automatyzacja pewnych czynności sprawia, że hodowla roślinności tropikalnej w takim zbiorniku jest względnie bezproblemowa.

Przykładami roślin tropikalnych do terrarium wilgotnego są:

neoregelie

-  tillandsie

-  mchy i porosty

-  zielistki

-  paprocie

Wilgotne powietrze w terrarium tropikalnym - systemy zraszające, foggery i higrostaty


Aby utrzymać wysoki poziom wilgoci w biosferze terrarium, należy stosować tzw. systemy zraszania, foggery - czyli popularne zamgławiacze. Do najpopularniejszych marek tych urządzeń należą systemy zraszające Mistking, Exo Terra Monsoon,  pozwalające na stałą i precyzyjną kontrolę wilgotności powietrza o określonych porach dnia.

 

Jakie akcesoria do terrarium tropikalnego dobrać?

Do najpopularniejszych akcesoriów w terrariach tropikalnych należą:

- tuby korkowe

- gałęzie naturalne i korkowe

- baseny i wodospady

- kryjówki do terrarium tropikalnego

- liany

 

Na szczególną uwagę zasługują baseny i wodospady. Poza funkcją czysto estetyczną, pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w Twoim terrarium. To przekłada się na rzadsze spryskiwanie wnętrza zbiornika.

 

Jakie zwierzęta do terrarium tropikalnego dobrać?

Wiele popularnych wśród terrarystów gatunków zwierząt można spotkać w terrariach wilgotnych. Do najczęstszych bywalców tego typu zbiorników należą:

-  Gekon orzęsiony

-  Gekon toke

-  Drzewołazy

-  Agama błotna

-  Felsuma madagaskarska

-  Anolisy zielony

-  Boa dusiciel

-  Legwan zielony

-  Bazyliszek płatkogłowy

-  sporo gatunków ptaszników

 

Terrarium tropikalne cieszy swoich hodowców niebagatelnym, barwnym wyglądem i możliwością hodowli wielu egzotycznych zwierząt. Uważasz, że jest to wybór dla Ciebie? Sprawdź ofertę Bioterr i zaopatrz się w akcesoria do terrarium wilgotnego! Zachęcamy też do zapoznania się w wpisami na temat innych zbiorników biotopowych

-  terrarium suche - ale życie istnieję...

-  terrarium półpustynne - czyli bogactwo gatunkowe

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl